כתבות

לאן נעלמו 7 השנים שלא יחזרו לעולם?

היה זה כשהילד היה בן 7. המלמד קרא לי וסיפר לי על הקושי של הילד לקרוא. אנא, הוא ביקש ממני, קח אותו למכון הקריאה, הוא חייב להתקדם בקריאה. אני מוכן לדאוג למימון חלקי. הוא חייב, כך התחנן המלמד. לצערי ולבושתי הדחקתי את העניין, התעלמתי מצלצולי הפעמון הצורמני וסתמתי את האוזניים באטמי פלדה. והתוצאה לפניך: הבחור בן 14, הפסיד את שנותיו היקרות והכי חשובות בחייו. הנה הוא כאן. עכשיו אני מבין שהוא צריך להיכנס וללמוד מהתחלה. קמץ א' ופתח ב' וכן הלאה.

איך הרגיש האבא, כשקיבל טלפון מפתיע?

זה נופל עליו כרעם ביום בהיר, הטלפון שהוא מקבל מהמנהל או מפקח הקריאה, הוא לא התתכונן לידיעה המעציבה שהילד לא מתקדם. ההרגשה האיומה שמקבל האבא ללא התרעה מוקדמת שהילד שלו שהוא שולח אותו יום יום לחיידר, הילד המתוק שהאמא מכינה לו סנדוויץ' וממתק להפסקת הצהריים, מלווה אותו להסעה תוך כדי תפילה שיצליח להתקדם בלימודים. הילד המתוק והחביב הזה בעצם לא מתקדם לשום מקום! הוא תקוע עדיין בקושי של קריאה פשוטה

לא תאמינו: בגיל 21 הוא פתר את בעיית הקריאה

אני בן 21 לומד בישיבה רגילה, תמיד היו לי בעיות בקריאה, קשיים בקריאה, ניסיתי כמה פעמים בכמה גילאים. לפני כחודשיים וחצי מישהו יעץ לי על מכון מקראות, אמר לי תנסה שמה זה טוב. והיום ב"ה כבר עמדתי וקראתי בתורה לפני ציבור אברכים בבית כנסת רגיל.

לקראת סוף שנת הלימודים – שבוע אבחונים

מאות אלפי ילדים מסיימים את שנת הלימודים. למרבה השמחה חלק נכבד מאותם ילדים ותלמידים זכו לרכוש בשנה זו מידע והתקדמו בלימודים, התלמידים עלו והתעלו בלימוד הגמרא והמשניות, החומש והתנ”ך ובנוסף גם לימודי חול כדי שיוכלו להתקיים בהמשך החיים ברוחניות ובגשמיות.

מכון מקראות בצל הקורונה

במכון מקראות לומדים ילדים ומבוגרים אשר לא הצליחו ללמוד קריאה. מתוכם יש כאלו אשר שנים רבות ניסו את הכל, וכאן במכון מקראות הם מתקדמים יפה. הרב אפרים שבדרון מסביר ומבקש מכל ההורים לעמוד על המשמר שהילדים ילמדו וישננו בכל יום לפחות חצי שעה על מנת להמשיך את ההתקדמות. מכון מקראות מבוסס על שיטת ברנשטיין הוותיקה והידועה ומשלב שיטות נוספות ומפותחות הנותנות מענה גם למתקשים במיוחד

דניאל מחייב את המתקשים: תושיה של אמא שהצילה את בנה

דניאל (שם אמיתי) הוא עלם חמודות. ילד שסבל מקשיי קריאה מרובים. קשיים שלא ניתן להעלות על הדעת. האותיות ממש פרחו באוויר ולא הצליחו להגיע אל תודעתו. הקושי של דניאל הרקיע שחקים. ללא הסבר מניח על הדעת הוא לא הצליח לקרוא אפילו אות אחת מאותיות הא' ב', והוא כבר לא היה צעיר, הוא כבר עבר מכתה מכינה לכתה א' ואח"כ לב' ומלבד אותיות הא' ב' של שמות הכתה לא היה לו שום קשר לא' וב' ולא להמשך

על מה דיברו בכנס העולמי בשנת תשצ"ב?

מודעות גדולות נפרסו ברחבי הארץ וקראו לכל מנהלי החינוך בארץ לאסיפת חירום בהולה בהשתתפות גדולי ישראל, כשעל הפרק נמצאת הבעיה הגדולה שכבר כמה שנים לא מצליחים לפתור אותה, כולם יודעים על מה מדובר, זה לא סוד שהתלמידים בגילאי 11-14 ברובם לא הצליחו בלימודים. גדולי ישראל, העסקנים ומורי ההוראה יושבים ימים ולילות לדון בסוגיה הקשה של הכיתות המתקשות בלימודים.

מכתבו של אבריימל לבית דין של מעלה

מאז שהכיר אבריימל את עצמו הוא זוכר את עצמו כבטלן, נכשל ועצלן. בכל בוקר כשהיה פותח את עיניו הגיעה אליו ציפור קטנה ליד האוזן ולחשה לו. אבריימל בטלן, אבריימל כשלון. את המנגינה הזאת בצפצופה הדקיק של הצפור הקטנה הוא לא ישכח לעולם. היתה זו מנגינה שמנגנת על הלב ושוברת אותו לחתיכות.

זה מה שהורים חכמים עושים

מכון מקראות פועל מעל 30 שנה והפך בשנים האחרונות למותג מצליח עם תוצאות מדהימות ואחוזי הצלחה גבוהות במיוחד. במכון מקראות למדו קריאה בהצלחה מאות ואלפי ילדים ובני נוער וגם מבוגרים שהתקשו בקריאה וניסו הרבה מכונים ומסגרות ללא הצלחה. מכון מקראות מבוסס על שיטת ברנשטיין הוותיקה והידועה ומשלב שיטות נוספות ומפותחות הנותנות מענה גם לתלמידים מתקשים במיוחד והסובלים מדיסלקציה.

לוח החשמל הגדול בעולם. איפה הוא נמצא?

הילד יושב לו בכיתה וכל דקה שתיים הוא קם, מתמתח, מפהק ולא מסוגל לשבת במנוחה. המלמד צועק ומזכיר את שמו כל רגע, הוא אינו מבין למה הוא לא מסוגל לשבת רגוע כמה דקות, להתרכז ולהקשיב בחומר הפשוט והכל כך מרתק למשמע אוזן. מה גורם לסיטואציה הזאת?

נתון מדאיג: השלכותיו של נגיף הקורונה על הילדים לטווח ארוך

הנזק שנגרם לילדים שחיים ללא מסגרת הוא גדול", מסביר הרב אפרים שבדרון. "אחרי שכל כך הרבה שנים התרגלנו לחיות עם מסגרת. המעבר החד שנמשך למשך תקופה ארוכה מאוד הורס את התנהגות הילדים. הם לא הולכים לישון בזמן, לא קמים בזמן, נמצאים ברוב היום בבית מחוסרי הנעה לפעילות ומשועממים".

למה כל כך חשוב לדעת מה עובר על הילדים המתקשים בלמידה וקריאה?

בהרצאות הארוכות האורכות מעל 90 דקות מעביר הרב שבדרון מידע מקצועי עצום ורחב מימדים ברמה מצוינות גבוהה ביותר בליווי שקופיות והרצאות של רופאים עולמיים ידועי שם בכל התחומים הרבים אשר עלולים לגרום לקשיים בלימודים וקשיי התפתחות בילדים. הקושי וההתמודדות הוא רק סימפטום ותוצאה ממשהו עמוק שגורם לכל זה, כך מגדיר הרב שבדרון את החשיבות במידע הגורם. כשיודעים על מה להצביע וכשמבינים איך למנוע את הבעיה, יצאנו כבר לדרך.

כמעט הרימו ידיים, עד שהגיעה הקורונה והצילה אותם...

הילדים אינם הולכים לתלמודי התורה ולבתי הספר. ההתקדמות נעצרת. הלמידה בטלפון הוא לא כלמידה בתוך כותלי בית המדרש. היסח הדעת, חוסר הקשבה משווע, המלמדים מבינים שפחות או יותר הם מדברים אל מכשירים סיניים עשויים מפלסטיק ופלטיניום ולא אל אנשים בשר ודם. יוצאים מן הכלל היו הילדים המתקשים אשר הוריהם חיפשו פתרון יצירתי. פתרון אשר יהפוך את הקושי לצמיחה, הוא יהפוך את התקופה המאתגרת והמייאשת לתקופה של התעלות והתקדמות.

לא כולם יענקלה הכונס...

לראות את יענקלה ממש כואב הלב. בחור מתייסר שאין לו יום ואין לו לילה. דמעות יש לו לפעמים וגם זה מתנה, כי כשהוא בוכה הוא קצת פורק את שאת היסורים. אבל כשהם נגמרים... כשהם נגמרים ויוצא כבר דם במקום דמעות, אז הכאב חוזר למלא את כל כולו, מכף רגל ועד ראש...

מעורר ומרטיט: הדבש המתוק שהפך למלוח

דמעות זולגות על פניהם של האבא והאמא. אילו רק יכולנו... אילו היינו יכולים להוציא ממסגר נפשו, אילו יכולנו להבין למה הוא לא יכול להתחבר ללימודים? למה הוא לא מסוגל להתפלל? כל הון שבעולם היינו משלמים. היינו נוסעים לארבע קצוות תבל למצוא ולהביא לו מזור ותרופה...

הנוירונים והסינפסה. כך עובד המוח. הרצאותיו המרתקות בזום של הרב אפרים שבדרון מנהל מקראות

עוד לפני תקופת הקורונה מסר הרב אפרים שבדרון הרצאות במרכזי הרפואה של קופת חולים לאומית ובמכון למורים. כעת בגלל המצב, ההרצאות עברו לזום. מורים, הורים, רופאים ומטפלים סיפרו בהתפעלות על ההרצאות המרתקות והממחישות ומייעצים להורים או מורים, וכן מטפלים ובעלי מקצוע שלמדו וראו דברים חדשים ששפכו אור על המתרחש במוחו של הילד
0
שנות וותק
0
תלמידים מרוצים
מעל % 0
אחוזי הצלחה
0
סניפים
ממוצע 0
חודשי לימוד

הזמנת הרצאה שתעשיר אותכם-

טופס הרשמה

למפגש ייעוץ ומבדק

במבדק: התפתחות, ראיה, שמיעה, שיום ושליפה

 המבדק הוא ללא עלות אם התלמיד ממשיך ללמוד במכון. 

מבדק לבד עולה 200 שקל

תודה
על
פנייתכם

הטופס נשלח בהצלחה
וניצור אתכם קשר בעז"ה בהקדם האפשרי